The Snuza Story

Snuza has been developing baby movement monitors, using leading edge bio-sensory technology, since 2007. Our monitors are aimed at monitoring a baby’s breathing movement and alerting parents of any incidents where the breathing movement has stopped. Snuza is a young, innovative and dynamic company, and the first baby tech company to have successfully introduced a portable baby movement monitor and also the world’s first portable baby breathing monitor. The Snuza team consists of motivated and dedicated individuals driving the development and distribution of baby monitors that speak for babies who are unable to at their most vulnerable moment - when they're alone in their crib and unable to breathe.

Where did it all begin?

Founder, Greg Gallagher shares the story behind Snuza

Zakladateľ Greg Gallagher sa podelil o svoj príbeh, ktorý sa skrýva za Snuzou

Asi pred 10 rokmi som mal víziu o prenosnom monitore pre bábätká, ktorý by mal prekročiť výkon všetkých výrobkov na trhu. Chcel som vytvoriť niečo, čo dodá istotu v živote rodičov na celom svete a poskytne pokojný spánok v najkritickejšom období prvého roku života detí. Prečítal som si o nich niekoľko článokov, vedel som, že nezachraňujú život a ani neexistuje dôkaz, že by ho vedeli zachrániť. Právnicky povedané, to je pravda, ale mne nedávalo zmysel, že príležitosť pre včasnú intervenciu nezachráni dieťaťu život. Videl som sestry na jednotkách intenzívnej starostlivosti, ako sa ponáhľali k bábätkám, ktoré prestali dýchať, pošteklili im nohy alebo ich stimulovali hmatom, či iným spôsobom a vyvolali tak opätovné dýchanie bábätka. Povedal som si, prečo by rodič nemohol urobiť to isté? Pomyslel som si, že ak by existovala príležitosť skorého varovania o zastavení dychu dieťaťa, nechcel by som ju využiť? Nevedel som si predstaviť, že by niektorý rodič, povedal nie, na túto otázku, tak som sa rozhodol vyvinúť Snuzu.

Trvalo niekoľko rokov, kým sme zaregistrovali patenty, vyvinuli technológiu a vyskúšali ju a porovnali s nemocničným zariadením, aby sme zdokonalili dizajn a získali potrebné certifikáty. Do roku 2008 sme boli na trhu. Museli sme sa rozhodnúť ako predstaviť svetu naše nové zariadenie. O technológii viem veľa, rovnako aj o mikroprocesoroch, softwarových semafóroch, kritických systémoch v reálnom čase (moja prvá práca bola v spoločnosti, ktorá vyvíjala vojenskú technológiu), ale nevedel som veľa o tom, ako predávať na trhu a to aj na medzinárodnej úrovni!

Na začiatku sme oslovili niekoľko maloobchodníkov v Južnej Afrike, čo sa ukázalo ako zbytočné. Možno to bolo v tom čase príliš skoro pre juhoafrický trh. Takže, aby sme zariadenie uviedli čím skôr na trh, presunuli sme svoju pozornosť na zvyšok sveta. Vytvorili sme balenie pre Snuza Hero (v tom čase pod názvom "Halo"), zamerali sme sa na branding, precestovali sme svet, propagovali sme náš produkt na výstavách, ako napríklad Kind Und Jugend v Nemeku, výstava ABC v Las Vegas v USA, výstava CBME v Číne, s nádejou vytvorenia siete kontaktov, ktoré by mali záujem investovať do našej myšlienky a produktu a dúfali sme, že získame zastúpenie vo viacerých krajinách.

Je však nutné dodať, že začiatok bol veľmi pomalý. Pomaly však Snuza pomaly začala budiť pozornosť. Začiatky boli veľmi ťažké a náročné, nakoľko bolo nevyhnutné zefektívniť výrobu a interné procesy,tak aby sme zvládli veľký nárast dopytu. Hovorí sa tomu bolesť z rastu a verte mi naozaj to bolelo.No situácia sa postupne zlepšovala, čo nám pomohlo sa usadiť. Predaj vo svete narastal, čo pomohlo založiť značku, spĺňali sme normu v systéme riadenia našej spoločnosti pod ISO 13485. Podľa výsledkov z prieskumu trhu Post Market Surveillance sme dokázali odhadnúť, že naše zariadenie, sa použva už 1 000 000 000 hodín. To je viac ako 100 000 rokov.

Pomaly sa stávame najväčším predajcom detských monitorov pohybu na svete a držíme sa záväzku -neustále napredovať s prelomovou technológiou a dosiahnuť konečný cieľ, stať sa lídrom na trhu v monitorovaní detí.

Z času na čas sa mi dostane pod ruku príbeh, keď náš malý Hero, bol hlasom za bábätko. Práve to ma poháňa vpred